Legion Remembrance Day contest winners

Melissa Jenkins
Send to a friend

Send this article to a friend.

The following is a list of the award winners from the Carbonear Branch 23 Royal Canadidan Legion Remembrance Day contest.

Royal Canadian Legion award winners:

 

• SENIOR CATEGORY

— Michelle Gillingham, first place, colour poster, Baccalieu Collegiate

— Justin Kennedy, second place, colour poster, Carbonear Collegiate

— Ashley Oates, third place, colour poster, Carbonear Collegiate

— Michelle Gillingham, first place, black and white poster, Baccalieu Collegiate

— Billy Misheralak, second place, black and white poster, Baccalieu Collegiate

— Courtney Coombs, third place, black and white poster, Carbonear Collegiate

— Caitlin Edwards, first place, poem, Carbonear Collegiate

— Tyler Slade, second place, poem, Carbonear Collegiate

— Christopher Lockyer, third place, poem, Carbonear Collegiate

— Brianne Scott, first place, essay, Baccalieu Collegiate

— Terilyn Barnes, second place, essay, Carbonear Collegiate

— Cassandra Slade, third place, essay, Carbonear Collegiate

 

• INTERMEDIATE CATEGORY

— Emily Button, first place, colour poster, Baccalieu Collegiate

— Daniel Butt, second place, colour poster, Carbonear Collegiate

— Nicole Pike, third place, colour poster, Baccalieu Collegiate

— Kayla George, first place, black and white poster, Carbonear Collegiate

— Holly Gillingham, second place, black and white poster, Baccalieu Collegiate

— Jessica Young, third place, black and white poster, Carbonear Academy

— Christina King, first place, poem, Carbonear Collegiate

— Morgan Hyde, second place, poem, Baccalieu Collegiate

— Lucas Scott, third place, poem, Baccalieu Collegiate

— Liam Ellis, first place, essay, Baccalieu Collegiate

— Kyle Piercey, second place, essay, Persalvic Elementary

— Natasha Haraga, third place, essay, Carbonear Collegiate

 

• JUNIOR CATEGORY

— Erin Hiscock, first place, colour poster, Carbonear Academy

— Hayley North, second place, colour poster, Tricon Elementary

— Rachel Snow, third place, colour poster, Carbonear Academy

— Hannah Button, first place, black and white poster, Cabot Academy

— Sarah Forward, second place, black and white poster, Persalvic Elementary

— Paul Tizzard, third place, black and white poster, Tricon Elementary

— Hannah Froude, first place, poem, Cabot Academy

— Avery Driscoll, second place, poem, Tricon Elementary

— Alison Reynolds, third place, poem, Cabot Academy

— Avery Driscoll, first place, essay, Tricon Elementary

— Cassandra Hogan, second place, essay, Cabot Academy

— Parker Froude, third place, essay, Tricon Elementary

 

• PRIMARY CATEGORY

— Shealyn Barnes, first place, colour poster, Tricon Elementary

— Madison Sparkes, second place, colour poster, Tricon Elementary

— Haileigh Andrews, third place, colour poster, Tricon Elementary

— Jenna Hopkins, first place, black and white poster, Tricon Elementary

— Madison Sparkes, second place, black and white poster, Tricon Elementary

— Morgan Tuck, third place, black and white poster, Perlwin Elementary

Organizations: Carbonear Academy, Cabot Academy

Geographic location: Hayley North

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thanks for voting!

Top of page

Comments

Comments